KIERUJ SIĘ PONIŻSZYMI ZASADAMI:

1. Po pierwsze kolor oprawek.Są dwie zasady - dobieramy albo kontrastowo względem koloru włosów, albo podobnie do koloru włosów. Kontrastowo czyli np. jeśli masz czarne włosy to będziesz dobrze wyglądać w kolorach innych niż czarne np. czerwone, białe, żółte itp. Jeśli masz kolor włosów blond prawdopodobnie nie będziesz wyglądać dobrze w oprawkach w kolorze czarnym - chyba, że jest tu zasada kontrastu. Ale te czarne najczęściej jednak najlepiej wyglądają na osobach, które mają włosy w kolorze czarnym. Zasada podobnego koloru sprawdza się częściej i jest bezpieczniejsza dla osób, które nie lubią ryzyka, że okulary będą źle wyglądać. Oprawki dobieramy tak, żeby były podobne do koloru włosów.

2. Po drugie kształt oprawek.Zasada jest prosta. Kwadratowe oprawki nie będą dobrze wyglądały na kwadratowych twarzach. Do owalnych twarzy nie dobieramy owalnych oprawek. Do okrągłych twarzy nie dobieramy okrągłych opraw. I tak dalej, i tak dalej. Nie wiesz jaki masz kształt twarzy? Stań przed lustrem i narysuj na lustrze obrys twarzy. Naprawdę to takie proste :-) sprawdź sam/sama!

3. Wielkość soczewek.Jeśli masz twoja duża wada wzroku ma wartość minusową powinieneś wybierać oprawki o mniejszym okularze i kupować soczewki jak najbardziej pocienione. Będą wyglądały estetyczniej bo na brzegach będą cieńsze. Generalnie przy wadach minusowych wzroku zasada jest taka: im większe będzie szkło okularowe tym grubsze będzie na będzie brzegu. Przy wadach dodatnich nie ma takiej zasady. Te soczewki okularowe są grube na środku a im dalej do brzegu tym będą cieńsze. Warto również je pocieniać, żeby wyglądały ładniej i były lżejsze.

4. Materiał oprawki również ma znaczenie.Jeśli chcesz nosić modne, wygodne oprawki wybieraj te oprawy z tworzywa sztucznego - plastiku. To bardzo nowoczesny materiał, nie uczula. Noski, które są w tradycyjnych oprawkach w tym przypadku nie występują a więc  nie będą wbijały się w nos po pewnym czasie i nie będą przeszkadzały powodując odparzenia. Oprawki plastikowe to bardzo duży wybór kolorów i kształtów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. A oprawki metalowe czy z noskami? No cóż, zostawmy je dla osób, które nie czytały naszych zasad doboru okularów ;-)

5. Zazwyczaj jak zmieniasz typ oprawy na plastikowe - a wcześniej nosiłeś/nosiłaś oprawki metalowe pełne czy żyłkowe będziesz wyglądać inaczej!Zaakceptuj swój nowy wygląd. Nawet może Ci się wydawać, że wyglądasz dziwnie. Jakoś poważniej. To prawda, przecież całe życie wyglądałeś/wyglądałaś inaczej, a tu taka zmiana. Nie przejmuj się tym i nie bój się! Jeśli wzór jest modny i kierujesz się powyższymi zasadami to będzie ok! Najlepszym wyznacznikiem tego czy oprawki są dobrze dobrane jest to czy ludzie mówią Ci, że masz ładne okulary! Wtedy jest naprawdę OK :-)

6. I ostatnia najważniejsza zasada!To Ty będziesz nosić okulary, które wybierzesz i to Ty masz czuć się w nich komfortowo.

Pamiętajcie o naszych zasadach kupując okulary online czy w optyku stacjonarnym a będzie dobrze.